Procedura czyszczenia matrycy w naszym serwisie

1. Dostarczenie aparatu do serwisu

Sprzęt można do nas dostarczyć osobiście w godzinach otwarcia lub wysłać go paczką. Na życzenie klienta możemy już podczas przyjmowania sprzętu wykonać zdjęcie testowe i określić stopień zabrudzenia matrycy. Chętnie odpowiemy też na wszystkie pytania związane z Pańtwa sprzętem.

Co przynieść z aparatem do czyszczenia? Właściwie dysponujemy wszystkimi potrzebnymi akcesoriami i wystarczy nam sam korpus aparatu, zalecamy jednak dołączenie naładowanej baterii (szczególnie gdy czyszczenie ma być gotowe na ten sam dzień) i jednego obiektywu (zostanie on wyczyszczony w cenie usługi). Karta pamięci nie jest niezbędna, aczkolwiek jeśli zostanie dołączona znajdą Państwo na niej po czyszczeniu zdjęcia z jego przebiegu, w przeciwnym przypadku zostaną one Państwu zaprezentowane na monitorze przy odbieraniu aparatu.

W aparatach rzadkich i/lub profesjonalnych serii (np. Canon 1Dx, Nikon D3, D4, D5) KONIECZNE jest dostarczenie naładowanej w 100% baterii – nie dysponujemy ładowarkami do tego typu ogniw

2. Sposób czyszczenia

Przed przystąpieniem do czyszczenia matrycy usuwane są luźne zabrudzenia z obudowy aparatu i obiektywu, czyszczone są zewnętrzne soczewki, wizjer, wyświetlacz LCD oraz komora lustra wraz z matówką i czujnikiem AF. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko szybkiego powtórnego zabrudzenia matrycy.

Sensor jest czyszczony w warunkach laboratoryjnych, pod mikroskopem, z użyciem najwyższej jakości, sprawdzonych produktów i środków chemicznych nie mających żadnego wpływu na jego funkcjonowanie. Usuwane są wszystkie rodzaje zabrudzeń, oczywiście również te przyklejone, których w żaden sposób nie można wydmuchać. Wykonujemy zawsze zdjęcia testowe przed, podczas i po czyszczeniu i pokazujemy klientowi efekt jaki otrzymaliśmy.

3. Odbiór sprzętu

Aparaty dostarczone do godziny 12:00 możemy wyczyścić jeszcze tego samego dnia, zwykle w ciągu 3-4 godzin. Sprzęt dostarczony później jest gotowy do odbioru następnego dnia roboczego. O zakończeniu czyszczenia informujemy SMS-em.

Sprzęt przysłany do nas paczką odsyłamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu dostarczenia ze względu na godziny pracy kurierów. Przesyłki są ubezpieczone, nadawane firmą DHL. Płatność jest dokonywana za pobraniem.

Czas oczekiwania: kilka godzin lub 1 dzień roboczy

Aparaty dostarczone do godziny 12:00 możemy wyczyścić tego samego dnia, zwykle w ciągu 3-4 godzin. Sprzęt dostarczony po południu czyścimy na następny dzień roboczy.

Kompleksowa usługa

Czyszczenie obejmuje nie tylko matrycę, ale także elementy które mogą wpłynąć na jej szybkie ponowne zanieczyszczenie: komorę lustra, matówkę, lustro i czujnik autofocusa. W cenie czyszczenia matrycy mieści się także wyczyszczenie jednego obiektywu z filtrem ochronnym.

Weryfikacja efektu

Każdym aparatem wykonujemy zdjęcia kontrolne na przysłonie f/22 przed i po jego wyczyszczeniu. W przypadku dostarczenia aparatu z kartą pamięci są one przekazywane klientowi, w przeciwnym wypadku jest możliwość zobaczenia ich na naszym monitorze.